• Erasmus+ Irsko

• 07.01.2024 12:07
      • V předposledním prosincovém týdnu se skupina šesti studentů z maturitního ročníku zúčastnila další mobility v projektu Erasmus+. Naší destinací bylo tentokrát kouzelné Irsko.
      • Celý týden nás hostili studenti ze střední školy CBS Midleton. Bylo zábavné ochutnávat atmosféru na tradiční chlapecké škole, po jejichž chodbách se týden pohybovaly české a německé účastnice projektu. Místní chlapci se předvedli jako velmi zdatní ve sportu - byli jsme svědky vítězného klání v rugby proti konkurenční škole, zkusili jsme si národní sport hurling, zjistili jsme, jak se hraje galský fotbal a na vlastní oči jsme se přesvědčili, že školní sportovní kluby trénují, i když padají trakaře. Celý náš projekt se ale nesl v duchu STORY-TELLING, tedy vyprávění příběhů. Do školy přijel své umění předvést proslulý vypravěč příběhů Niall de Búrca a studenti sami měli za úkol v mezinárodní spolupráci zpracovat nějaký příběh. Stihli jsme si projít ulice Dublinu, Corku, zatančit si irské tance, a také jsme navštívili muzeum Titaniku v městečku Cobh, kde se nalodili poslední pasažéři, než vyplul vstříc své zkáze. Týden to byl intenzívní, ale krásný, plný zážitků a možná i započatých přátelství.
        Další informace najdete zde.
        Mgr. Radka Lipertová, PhDr. Miroslava Borovcová