• Propozice soutěže

• Gymnázium Vysoké Mýto
            pořádá ve spolupráci se Sdružením rodičů a Městskou knihovnou ve Vysokém Mýtě
            sedmnáctý ročník fotografické soutěže pro žáky základních a středních škol Vysokého Mýta

OTMAROVO   OKO

Podrobné podmínky soutěže

Fotografická soutěž probíhá ve školním roce 2023 – 2024. Témata letošního ročníku umožňují fotografům zachytit originálním způsobem detaily.

V letošním roce jsou ústředním tématem Svět protikladů, které budou soutěžící svým objektivem zachycovat ve 3 kategoriích (Radost a smutek, Protiklady se přitahují, Světlo a stín)
            V každé kategorii budou hlasováním poroty vyhodnoceny nejlepší fotografie. Vybrané fotografie budou uveřejněny v internetové galerii fotografií na stránkách www.gvmyto.cz na konci června 2024. Fotograf, který obdrží nejvíce bodů, se stává vítězem soutěže.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v září 2024 v Městské knihovně ve Vysokém Mýtě, nejlepším fotografům v jednotlivých kategoriích budou předány ceny.

Fotografie hodnotí porota ve složení: MgA. Marta Hošková, Mgr. Tomáš Drahoš, Mgr. Petr Štorek, Ph.D. a dva zástupci studentů. Porota se při hodnocení zaměří zejména na výtvarné pojetí snímků, dodržení zadaného tématu, původnost a nápaditost zpracování, úroveň technického zpracování. Soutěž je určena pro žáky vysokomýtských základních a středních škol.

Soutěž proběhne v každém tématu zvlášť. Fotografie mohou být pořízeny digitální fotoaparátem nebo mobilem. Fotografie v digitální podobě musí být ve formátu JPG a její název musí obsahovat: popisek, téma, jméno autora, školu a třídu. Minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 x 1200 pixelů, doporučená maximální velikost souboru je 8 MBUzávěrka soutěže je 9. června 2024.

Své fotografie posílejte na e-mailovou adresu foto@gvmyto.cz, do předmětu napište fotografie, do textu téma, jméno, příjmení, školu a tříduKe každému tématu můžete zaslat maximálně 3 soutěžní fotografie.

Soutěžící současně se zasláním snímků do této soutěže potvrzují své autorství a souhlasí s jejich využitím k propagaci organizátora soutěže a soutěže samé. Účastníci souhlasí s publikováním svých fotografií v tiskové podobě nebo v elektronické formě v rámci soutěže bez nároků na honorář. Soutěžící musí být autorem fotografie, vlastnit na zaslaná fota autorská práva a mít zajištěn souhlas zobrazených osob nebo jejich zákonných zástupců s užitím fotografie.

Téma: Svět protikladů  (propozice ke stažení zde)

Kategorie: 1) Radost a smutek       2) Protiklady se přitahují       3) Světlo a stín