• MusicBus kapely Doctor Victor

• 09.05.2024 18:42
      • Foto Mgr. Tomáš Drahoš
        V pátek 3. 5. 2024 na dvůr naší školy zavítal MusicBus. Jedná se o nový projekt kapely Doctor Victor v souvislosti s výročím 200 let od narození Bedřicha Smetany, který má zastávky po celé České republice.
      • Cílem projektu je podpořit zájem o hudbu ve studentech a žácích, a také jim umožnit si zahrát živě na pódiu před publikem.
        Dopoledne se neslo v duchu vzdělávání. Absolvovali jsme hudební workshop uvnitř autobusu, kam jsme si každý, pokud to bylo možné, donesli svůj nástroj a dohromady nacvičovali píseň Kiss od Prince. Bylo zajímavé slyšet hrát pospolu kytary, violoncella, trubku, tahací harmoniku a další. Následně jsme si povídali o tom, co pro nás hudba znamená a proč nás baví. Tímto se čas workshopu naplnil a už nás čekalo samotné vystoupení.
        Se stage, která byla postavena u boku autobusu, jsme se stihli seznámit ještě před workshopem, kdy jsme měli čas nazvučit jednotlivé nástroje. Ovšem s úderem půl jedné odpolední se z pouze zvučící stage stala stage koncertní. Zazněly skladby jako Imagine od Johna Lennona, Mozartův Turecký pochod, instrumentální verze písně Viva La Vida od skupiny Cold Play hrané příčnou flétnou, violoncellem a klavírem. Opravdovou hvězdou byl pan profesor Müller, který v duetu s Kubou Kroulíkem zazpíval legendární Eintopf Rap z učebnice německého jazyka.
        Troufám si říct, že jsme si všichni tento den užili, byl to skvělý zážitek zahrát si před celou školou a zároveň se poznat a popovídat si se členy kapely Doctor Victor.
        Tímto bych chtěla poděkovat paní učitelce Michaele Shánělové a vedení školy, že byli ochotní a dali nám prostor získat tuto zkušenost.
        Za studenty Sofia Serbáková