• Eduroam

• Projekt Eduroam ( EDUcation RAOMing ) je mezinárodní projekt, který spojuje jednotlivé evropské výzkumné a vzdělávací instituce a umožňuje jeho účastníkům připojit se k bezdrátové síti po celé Evropě. To znamená, že eduroam umožňuje, aby se kdokoli z organizace poskytující služby eduroam mohl připojit k síti eduroam na kterékoli z ostatních sítí eduroam po celém světě. Připojení je přitom podmíněno ověřením uživatele v jeho mateřské síti. Pro připojení v kterékoli síti eduroam vám tedy stačí jediné uživatelské jméno a heslo.

Vyhledejte SSID eduroam a stiskněte připojit. Pro ověření je nutné zadat jméno a heslo.
        Jméno a heslo je shodné s doménovým účtem Vaší školy, jméno musí být zadáno ve tvaru např. jmeno.prijmeni@skola.cz

Upozornění: uvedená informace platí pro žáky a pracovníky Gymnázia Vysoké Mýto pro připojení v sítích organizací poskytujících služby Eduroam po ověření uživatele v mateřské síti Gymnázia Vysoké Mýto.
        Sítě Eduroam Gymnázia Vysoké Mýto nemohou využít žáci a pracovníci této školy.