• Jazykové zkoušky FCE a CAE: 26 úspěšných studentů naší školy

• 21.12.2023 08:26
      • Maturity jsou zatím relativně v nedohlednu, ale někteří studenti učinili první kroky na cestě za zkouškou z dospělosti již minulý měsíc, kdy se na půdě naší školy konaly Cambridgské jazykové zkoušky.
      • Právě zkoušky FCE a CAE mohou maturitní zkoušku z cizího jazyka nahradit.
        Mezi účastníky nebyli však pouze studenti 4. ročníku. Svoji úroveň angličtiny si přišli otestovat i studenti o rok mladší.
        S patřičnou pýchou a neskrývanou radostí oznamujeme, že všech 26 kandidátů bylo úspěšných - 18 studentů v kategorii FCE, tedy na úrovni B2, a 8 studentů v kategorii C1.
        Celkem čtyřem studentům z obou kategorií se podařilo dosáhnout hodnocení A, což jim vyneslo potvrzení o dosažení úrovně dokonce o stupeň vyšší. Pěti studentům unikl podobný úspěch o jeden jediný bod.
        Ke krásným výsledkům studentům gratulujeme a děkujeme za tu stoprocentní úspěšnost.
        Mgr. Radka Lipertová