• Logická olympiáda 2023

• 08.11.2023 13:16
      • V uplynulých týdnech proběhla nejen na našem gymnáziu celostátní soutěž v uvažování, dedukování a přemýšlení – Logická olympiáda.

• V kategorii nižšího gymnázia se v Pardubickém kraji zúčastnilo základního kola 1672 studentů, z nichž 37 postoupilo do krajského kola. Z naší školy mezi nimi bylo 5 studentů – Jiří Kučera, Tobiáš Kouřím, Dorota Metelková, Martin Šimek a Tomáš Křížek. Tomáš Křížek se umístil na druhém místě v krajském kole a pokračuje dále na celorepublikové finále do Prahy.
        Na vyšším gymnáziu v základním kole bylo 911 účastníků z našeho kraje a do krajského kola postoupilo také 37. Z našeho gymnázia postoupili Aneta Dvořáková, Andrej Zamastil, Štěpán Klas, Petr Šimek a Jakub Kroulík. I když se všichni umístili v první polovině, na postup do republikového finále to bohužel nestačilo.