• Studenti kvarty přivezli 4 vítězství v jazykové soutěži „5 jazyků na pódiu“

• 21.12.2023 14:23
      • Jazyková soutěž, která oslavila letos desáté výročí, se vždy koná začátkem prosince na Gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích.
      • Do letošního ročníku se přihlásilo z naší školy 7 studentů kvarty a soutěžili v jazyce anglickém, francouzské a španělském. Svým výkonem potvrdili, že jsou jazykově dobře vybaveni a zároveň nemají obavy vystoupit před publikem.
        Proto také získali 4 první místa. Ve francouzském jazyce v kategorii mluvené slovo – dialog zabodovali Jiří Kučera, Vojta Málek a Radek Svoboda. Jiří Kučera byl obzvlášť úspěšný, neboť porazil všechny své protivníky v anglickém a zároveň francouzském jazyce v kategorii zpěv – karaoke. Dorota Metelková zazářila ve španělském jazyce v kategorii mluvené slovo – recitace. V této kategorii byla taktéž oceněna trojice dívek: Kateřina Macháčková, Nela Mikulecká a Ester Matoušková.
        Moc děkuji všem za odvahu a ochotu se soutěže zúčastnit a hlavně si cením vaší skvělé přípravy.
        Mgr. Veronika Holická