• Dějepisná soutěž gymnázií 2023

• 29.11.2023 16:51
      • Dne 23. listopadu 2023 se v Chebu konalo finále 31. ročníku tradiční Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky.
      • Tento ročník soutěže byl věnován náročnému období evropských dějin mezi lety 1945 až 1975, s důrazem na detailní znalosti z oblasti politiky, hospodářství, sociálních věd, ale také kulturních a sportovních dějin.
        Tým Gymnázia Vysoké Mýto, složený ze studentů Jakuba Lustiga (3. B), Jáchyma Kmenta (2. A) a Jany Drdlové (2. B), se z krajského kola v konkurenci více než 300 gymnázií probojoval mezi 75 účastníků chebského finále. Zde však už místo Jany  bojoval Jan Koziol (1. A). Naši studenti nakonec obsadili celkové 39. místo, přičemž bodové rozdíly byly mnohdy velmi těsné.
        Věříme, že se reprezentanti našeho gymnázia do finále příští rok podívají znovu. Pro případné následovníky lze prozradit zadání příštího ročníku již nyní: Evropa v divokých letech 1975-2000.
        Jakub Lustig, 3. B