• Studentská konference Rada mladších

• 17.11.2023 14:21
      • V úterý 14. listopadu 2023 se v Pardubicích konal už desátý ročník studentské konference Rada mladších.
      • Jako každý rok se studenti setkali, aby přednesli své příspěvky na aktuální témata. Mluvilo se o umělé inteligenci, kyberšikaně a bezpečí na internetu, duševním zdraví a jinakosti, především v souvislosti s menšinami z LGBT+ komunity. Kromě desetiminutových výstupů před publikem si více než stovka studentů vyzkoušela i účast v debatě po každém z uvedených témat. Diskuze byla živá a u některých témat i hodně emotivní. Za naši školu svůj příspěvek přednesla Markéta Sobotková ze třídy 1. A, která se věnovala tématu jinakosti, menšinovému stresu a LGBT+. Svou odvahou si vysloužila diplom o účasti a nám nezbývá než čekat, jestli postoupí její příspěvek na pražskou celorepublikovou konferenci, která se bude konat v prosinci tohoto roku.
        Mgr. Vanda Staňková