• Comenius

• Projekt Happiness and Luck of European Youth
        Národní agentura pro evropské vzdělávací programy rozhodla o poskytnutí grantu naší škole
        na projekt
        Partnerství škol Comenius v rámci Programu celoživotního učení na období od 1. srpna 2013 do 31. července 2015.
        Partnerské školy:
        DE – Kaufmännische Schule Nagold
        ES – IES LA MINILLA
        SK – Stredná odborná škola
        PT – Agrupamento Vertical Neves Júnior / Escola EB 2,3 Dr. José Neves Júnior
        TR – Sevim Bodur Anadolu Saglik Meslek Lisesi
        RO – COLEGIUL ECONOMIC ION GHICA

Program projektu má vypracovaný podrobný harmonogram aktivit i mobilit a podíljí se na něm primárně žáci prvních a druhých ročníků. Během těchto dvou let je zaměstnanci i žáky školy kromě práce na projektu realizováno minimálně 24 mezinárodních mobilit do partnerských škol.  Projekt Comenius je pro naše žáky zajímavý a přínosný především v oblasti jazykové, protože jednacím jazykem je angličtina. Věříme, že kontakt se studenty ze
        šesti výše jmenovaných škol  je silnou motivací nejen pro studium angličtiny, ale i dalších jazyků.
        Kromě tohoto momentu je důležitá i skutečnost, že žáci mají možnost se seznámit s odlišnými kulturami a životními styly i školskými zařízeními, protože skladbou partnerských škol a jejich různorodostí mají možnost se seznámit se školami a zeměmi napříč Evropou.

Zároveň se učí toleranci a respektu k odlišnostem života v jiných zemích a uvědomují si, co vše nás v rámci Evropy spojuje.

Stránky projektu najde zde.

Za obsah publikace ručí výhradně vydavatel a Evropská komise neodpovídá za žádné případné užití dotčených informací.