eTw aktuality
Dnes končí školní rok a také naše práce na meeTwinning projekt „OLD and NEW @ ME and YOU“zinárodním projektu programu eTwinning, který se jmenuje „OLD and NEW @ ME and YOU“. Na tomto projektu pracovali žáci tercie a kvarty spolu s žáky z partnerských škol v Rakousku, Španělsku, Irsku a Slovensku. Více se o tomto projektu dozvíte na zveřejněné části naší společné virtuální třídy, tzv. twinspace (https://oldnew18-19.webnode.cz/ ) a také z jednoduché webové stránky projektu (https://twinspace.etwinning.net/71484/home). Moc děkujeme za spolupráci našim partnerům a zároveň gratulujeme slovenskému týmu a rakouskému týmu k získání nejen národního Certifikátu kvality, ale dokonce i národní ceny. Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na nějaký nový eTwinning projekt v příštím školním roce.
Dokončení práce na letošních projektech
Je tady konec školního roku a spolu s ním i dokončení práce na našich eTwinning projketech – žáci sekundy, tercie a kvarty pracovali na třech projektech eTwinning, jmenovitě projekt „We are Europe“ (sledující cestu maskova kocoura Rufuse po Evropě), projekt „Typically German, Typically Czech“ ( jehož hlavní náplní byla dvě projektová setkání – první v Neumarktu a druhé ve Vysokém Mýtě) a projekt „T4T“ ( „Technology4teenagers“ mapující, jak mladí lidé využívají nové technologie v osobníc životě i pro studium). V těchto projektech našimi partnery byly školy z celkem patnácti různých zemí: Polsko, Velká Británie, Rakousko, Belgie, Irsko, Německo, Moldávie, Španělsko, Srbsko, Ukrajina, Slovensko, Německo, Turecko, Itálie a Francie. Komunikačním jazykem byla angličtina a většina projektové práce probíhala v hodinách anglického jazyka – studenti vytvářeli prezentace, kvízy, videa, rozhovory…. Využívali jsme chráněné virtuální třídy „twinspace“, ale i řady dalších nástrojů jako např. Padlet nástěnky, Google slides a Google formuláře nebo interaktivní cvičení v Learningapps. Nejvíce se spolupráce realizovala a shodně i nejvíce výstupů máme v projektu „T4T“ (www.T4T-project.webnode.cz ), a proto jsme se rozhodli zkusit zažádat o Certifikát kvality – držte nám palce.
BioblitzV pátek dopoledne pro několik žáků kvarty, kteří pracují na projektu T4T, proběhla hodina biologie netradičně, neboť se zúčastnili hodinového Bioblitzu v centru města. Kolik kvetoucích rostlin se dá za hodinu najít, vyfotografovat a určit? Možná budete překvapeni, ale máme více než 40 různých pozorování. Většinu z nich jsme získali na parkovišti poblíž autobusového nádraží, ale nejzajímavější „úlovek“ byla fotografie Durmanu zlomocného, rostoucího ve škvíře mezi domem a chodníkem jen pár desítek metrů od školy.K determinaci jsme používali aplikaci iNaturalist a všechny fotografie můžete vidět ZDE . (https://www.inaturalist.org/projects/city-nature-challenge-vysoke-myto-bioblitz-6-18)
Den bezpečnosti na internetuV úterý 6. 2. 2018 byl Mezinárodní den bezpečnosti na internetu. Náš eTwinning projekt „T4T“ se také věnuje tomuto tématu. Nejzajímavějším úkolem byla práce na rubrice FAQ na téma kyberšikana. Žáci kvarty pracovali v týmech a polovina tvořila otázky, polovina se zabývala možnými odpověďmi na otázky, které jsme dostali od partnerů z Francie. Možné problémy jsme zapsali na Padlet. Protože jsme mohli poslat našim tureckým partnerům jen jednu z nich, hlasovali jsme, která to bude. Teď čekáme, jakou radu nám napíší studenti z turecké školy.
Jak používáme elektronické přístroje?Studenti kvarty, pracující na projektu T4T, strávili hodinu angličtiny v IVT - jejich úkolem bylo napsat na společnou projektovou virtuální Padlet nástěnku něco o jimi užívaných elektronických přístrojích. Nicméně, plánujeme nejen komunikovat o tom, jak jsou nové technologie využívány pro zábavu a kontakt s přáteli, ale také prakticky pro studium anebo třeba pro poznávání přírody.
Návštěva RufuseRufus je maskot projektu „We are Europe“ a přijel k nám v kočáře ze Srbska, cestoval celou noc, takže jsme jej našli ráno 23. 1. 2017 před hlavními dveřmi školy. Těšili jsme se, že se s námi zúčastní čtvrteční akademie, ale bohužel ta se z technických důvodů nakonec neuskutečnila. Rufus se mohl zdržet jen velmi krátce, a tak jsme mu vytvořili balónkovou vzducholoď a odeslali jej partnerům do Německa.
Webová stránka k T4TStudenti kvarty pracující na projektu T4T mají již řadu výstupů, které by chtěli představit - proto jsme vytvořili jednoduchou webovou prezentaci. Na tomto webu prezentujeme jen ty nejvýznamnější výstupy, žáci kvarty mohou ukázat celou svou projektovou práci přímo v projektovém twinspace. Zmíněný web obsahuje i deník projektu, proto aktuality týkající se tohoto projektu již většinou zde publikovány nebudou.
Do nového školního roku s novými projekty!
V spolu s novým školním rokem zpravidla začínáme také pracovat na nových projektech a nejinak tomu je i letos: žáci sekundy začínají pracovat na projektu „We are Europe" spolu s partnerskými školami v Polsku, Británii, Rakousku, Belgii, Irsku, Německu, Moldávii, Španělsku, Srbsku, Ukrajině a Slovensku. Tercie bude spolupracovat s Madchen Realschule z německého Neumarktu. A partnery žáků z kvarty v projektu „Technology4teenagers“ budou žáci ze škol v Turecku, Itálii, ve Francii, ve Španělsku a na Ukrajině. Průběžně vás budeme informovat o výsledcích naší práce.
Evropské certifikáty kvality pro naše čtyři projektyProtože naše všechny čtyři projekty oceněné Národním certifikátem kvality získaly národní certifikáty i v partnerských zemích a byly národními agenturami doporučeny, byly jim uděleny i Evropské certifikáty kvality.
25. 10. 2017 – citace z emailu:
„Gratulujeme! Jako ocenění Vaší vynikající práce na eTwinningových projektech eTwinning „Bringing Generations Together“, „CLICK - Creative Learning in a computer kingdom“, „READ AND SHARE“ a „INTO SPRING NATURE“ byly Vaší škole uděleny evropské certifikáty kvality (European Quality Label). Toto ocenění je důkazem toho, že Vaše práce, práce studentů a celé školy odpovídá vysokým evropským měřítkům.“
Národní certifikáty kvality pro naše čtyři projekty11. 9. 2017 jsme se dozvěděli, že jsme dostali čtyři Certifikáty kvality – citace z emailu:
„Dovolujeme si Vám s radostí oznámit, že projektům eTwinning „Bringing Generations Together“, „CLICK - Creative Learning in a computer kingdom“, „READ AND SHARE“ a „INTO SPRING NATURE“, které jste realizovali, byly v podzimním kole hodnocení uděleny certifikáty Quality Label.
Certifikát Quality Label je udělován inovativním projektům, které splňují kritéria kvality a které mohou ve svých zemích sloužit jako příklady dobré praxe. Slavnostní předávání certifikátů proběhne na Národní konferenci eTwinning, která se koná ve dnech 12. – 14. 10. 2017 v hotelu Flora Olomouc.“Žádáme o Certifikát kvality
Žáci kvarty dokončili práci na eTwinning projektu "United in Diversity". Cílem projektu bylo pomoci našim studentům zvýšit jejich povědomí o rozmanitosti našeho světa a pochopit, že tato různorodost náboženství, jazyků, kultur a etnických skupin nemůže být záminkou pro konflikt, ale pokladem, který obohacuje nás všechny. Zkoumání vlastního prostředí a prostředí jejich partnerů v ostatních partnerských školách by mělo pomáhat mladým studentům rozvíjet schopnosti nezávislého úsudku, kritického myšlení a etického uvažování.
Studenti používali angličtinu jako nástroj komunikace a zvolili IKT k dosažení tohoto cíle.
Cílem projektu bylo zlepšit jejich plynulost v angličtině, zejména čtení, psaní mluvení a porozumění. Dále zde byla možnost poznat ostatní země, národy, školské systémy, způsoby života a zvyky, etnické skupiny, problémy přistěhovalectví a politiky uprchlíků. Během práce na projektu si studenti rozvíjeli schopnosti nezávislého úsudku, kritického myšlení a etického uvažování. Na výstupy našeho projektu se můžete podívat zde: https://twinspace.etwinning.net/24672/home.Dokončeno dalších pět projektů
S koncem školního roku také pomalu končíme naši letošní projektovou práci – žáci sekundy, tercie a kvarty pracovali na pěti projektech eTwinning, z čehož jeden („In2 spring nature" - http://in2springnature.webnode.cz/) byl jen tříměsíční, ostatní byly celoroční („Read and share" -http://read-share.webnode.cz/, „Bringing generations together" (http://generations-together.webnode.cz/, „CLICK“ -http://click-project.webnode.cz/ a „Be a reader - Be a Leader“ (http://be-a-reader.webnode.cz/). V těchto projektech našimi partnery byly školy z celkem šestnácti různých zemí: Španělsko, Portugalsko, Itálie, Řecko, Rakousko, Německo, Polsko, Litva, Chorvatsko, Bulharsko, Rumunsko, Turecko, Slovensko, Srbsko, Gruzie a Azerbajdžán. Komunikačním jazykem byla angličtina a většina projektové práce probíhala v hodinách anglického jazyka – studenti vytvářeli prezentace, kvízy, videa, rozhovory…. Využívali jsme chráněné virtuální třídy „twinspace“, ale i řady dalších nástrojů jako např. Padlet nástěnky, Google slides a formuláře nebo learningapps. V těchto projektech se realizovala i mezipředmětová spolupráce a to zejména ve výtvarné a hudební výchově, v IVT a českém jazyce. S některými našimi výstupy se můžete seznámit na jednotlivých projektových webových stránkách (viz výše).
Brožura Evropská jazyková cena Label 2016
Dům zahraniční spolupráce vydal tištěnou verzi brožury představující projekty držitelů Evropské jazykové ceny Label 2016. Elektronickou verzi brožury naleznete zde: www.naerasmusplus.cz/file/3035/label2016-210x210-web-pdf/, informace o projektu našich studentů naleznete na str. 12 – 13.
Předání evropské ceny eTwinning na konferenci v Athénách
Ve dnech 27. – 29. října 2016 se v Athénách konala Evropská konference eTwinning. Na této konferenci byly slavnostně předány evropské ceny vítězným projektům ve třech věkových kategoriích a také ceny speciální – jednou z těchto cen byla i cena za „Historii a vzpomínky“, která byla udělena projektu World War I (http://projectww1.webnode.cz/). Spolu s německými partnery na tomto projektu pracovali ve školním roce 2014 / 2015 studenti tehdejší kvarty, tj. dnešní 2. A. Předání cen proběhlo v první konferenční den a cenu za projekt o první světové válce převzaly koordinátorky projektu paní Astrid Hofmann a Miroslava Borovcová. V pátek a sobotu se uskutečnila řada seminářů a dílen s tématikou digitální občanství. Konference se zúčastnilo na 500 učitelů z různých evropských zemí, kteří měli možnost seznámit se s trendy projektového vyučování a také možnost navázat nové kontakty pro své budoucí eTwinningové projekty.
Další dva Certifikáty kvality pro žáky naší školyDne 13. 9. 2016 jsme dostali email, kde nám bylo oznámeno udělení Certifikátu kvality dvěma našim loňským eTwinning projektům:
"Dovolujeme si Vám s radostí oznámit, že projektům eTwinning Friendship, food and fun a EUROPE'S ABC OF SUPERFOODS, které jste realizovala, byl udělen certifikát Quality Label.
Certifikát Quality Label je udělován inovativním projektům, které splňují kriteria kvality a které mohou ve svých zemích sloužit jako příklady dobré praxe.Předávání certifikátů proběhne na Národní konferenci Erasmus+/eTwinning, která se koná ve dnech 13. – 15. 10. 2016 na zámku Štiřín. K udělení certifikátu Vaší škole srdečně blahopřejeme."
Úspěch našeho projektu o 2. světové válceV loňském školním roce žáci kvarty (letošní 1. A) pracovali spolu s žáky z německého města Hermeskeil na eTwinning projektu o první světové válce (zde). V Německu tento projekt získal 3. cenu v národní soutěži eTwinning – slavnostní předávání cen se konalo 19. 2. 2016 v Kolíně a cenu přebrala německá koordinátorka Astrid Hofmann (viz fotografie). Téhož dne byly na evropském portálu eTwinning vyhlášeny výsledky evropské soutěže a jména oceněných projektů – máme velkou radost, že náš projekt „World War I“ dostal „Cenu za historii a vzpomínky". Blahopřání a poděkování patří všem, kteří se na tomto projektu podíleli.
PhDr. Miroslava BorovcováeTwinningové projekty
Od září 2016 žáci sekundy a tercie společně pracují na dvou eTwinning projektech, jmenovitě na projektu "Old and new @ me and you" spolu se školami ve Francii, Řecku a Itálii a na projektu "Europe´s ABC of Superfoods" spolu se školami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Řecku a Turecku. Na projektech pracujeme nejen v hodinách anglického jazyka, ale i v jiných předmětech, např. v hodinách výtvarné výchovy žáci vytvořili několik návrhů loga pro oba projekty a také několik krásných animací, které jsou ke shlédnutí na youtube (zde, zde). Doufáme, že se vám budou líbit.
Úspěšné završení práce na projektu „World War I“
Po několikaměsíční práci na eTwinning projektu „World War I“ s německými studenty z města Hermeskeil jsme v květnu 2015 náš projekt zhodnotili a s našimi přáteli se rozloučili. Vybrali jsme si téma „První světová válka“ pro náš projekt jednak proto, že jsme si v roce 2014 připomínali začátek války, jednak proto že toto téma koresponduje s osnovami dějepisu. Naším cílem bylo nejenom připomenout si historické události, ale také podívat se na válečné utrpení, jak bylo zachyceno v denících pamětníků, v dokumentárních filmech či beletrii. Zjištění jsme sdíleli s partnery a vyměňovali si úkoly. Z mnoha našich aktivit bychom chtěli zmínit projektové dny, kdy byla výuka v jednotlivých předmětech zaměřena na válečnou tematiku, vytvoření glosáře klíčových slov k textům wikipedie a série kvízových otázek, zhlédnutí filmů „Na západní frontě klid“ a „Šťastné a veselé“ a kvízy a diskuse o nich. Vyvrcholením naší projektové práce byla aktivita v transnárodních týmech, kdy se čeští studenti a němečtí studenti několikrát sešli v chatovacích místnostech, aby se domluvili na fiktivních rodinách a dopisech z fronty a na frontu, a pak tyto dopisy společně napsali – prezentace sestavená z těchto dopisů a ilustrací vytvořených v hodinách výtvarné výchovy je také finálním společným výstupem tohoto projektu a je publikována i na webových stránkách projektu.
Více se o projektu dozvíte na webové stránce www.projectww1.webnode.cz, kde je publikován i deník projektu. Nahlédnout můžete i do zveřejněné části twinspace našeho projektu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p104679
Udělení národní ceny eTwinnig v Německu
Máme velkou radost, že náš loňský eTwinning projekt „weRhere2eat“ (zde), na kterém pracovali studenti loňské kvarty spolu se studenty z německého města Hermeskeil a španělského města Nájera, byl oceněn Národní cenou eTwinning ve Spolkové republice Německo. Slavnostní vyhlášení cen proběhlo v pátek 28. února 2015 v Hannoveru a cenu (spolu s poukázkou na 1000 eur) převzala německá koordinátorka projektu Astrid Hofmann spolu se dvěma svými studenty, kteří na projektu pracovali. S Astrid a jejími studenty úspěšně spolupracujeme i v letošním školním roce, a to na projektu „World War I“ – některé výstupy žáků letošní kvarty a našich německých partnerů můžete již vidět na naší nové webové stránce zde .
PhDr. Miroslava BorovcováMezinárodní eTwinningová konference v Římě aneb O naší škole se ví i ve světě
Ve dnech 27. – 29. listopadu 2014 jsem měla příležitost zúčastnit se 10. výroční eTwinningové konference v Římě, neboť jsem byla pozvána CSS (Central Support Service) v Bruselu, abych na konferenci spolu se svou francouzskou eTwinning partnerkou Veronique Sarrere vedla workshop a představila v něm náš úspěšný projekt „Stories in History“, který se v loňském školním roce v evropské soutěži eTwinning umístil v jedné ze vyhlašovaných tří věkových kategorií na druhém místě. Této konference se zúčastnilo více než 500 učitelů z 39 zemí; tématem pro letošní rok bylo „otevírání systémů vzdělávání“ a způsoby, jak může eTwinning podporovat tvořivost a nové postupy ve výuce a při studiu. Kromě toho bylo velmi příjemné i užitečné setkat se a pohovořit s řadou evropských učitelů, kteří úspěšně pracují na mezinárodních eTwinningových projektech, a možná že právě s některými z nich bude spolupracovat v budoucnosti i naše škola.
PhDr. Miroslava Borovcová
Již jedenáctý Certifikát kvality pro žáky naší školy a Národní konference eTwinning v Hradci KrálovéV loňském školním roce pracovali žáci kvarty (letošní 1. A) spolu se svými německými a španělskými partnery na eTwinningovém projektu „weRhere2eat“. Jídlo je velmi širokým tématem, které nám pomohlo propojit celou řadu projektových aktivit tak, aby projektová práce byla pestrá, dala příležitost uplatnit se a uspět žákům s různými nadáními a dovednostmi a také umožnila realizaci mezipředmětových vztahů a spolupráci učitelů různých předmětů. Protože jsme měli celou řadu zajímavých a kvalitních výstupů, rozhodli jsme se na konci června požádat o národní Certifikát kvality.
V září letošního roku jsme dostali toto oznámení:
Dovolujeme si Vám s radostí oznámit, že projektu eTwinning „weRhere2eat“ byl v podzimním kole hodnocení udělen certifikát Quality Label. Certifikát Quality Label je udělován inovativním projektům, které splňují kritéria kvality a které mohou ve svých zemích sloužit jako příklady dobré praxe. Slavnostní předávání certifikátů proběhne na Národní konferenci eTwinning, která se koná ve dnech 9. – 11. 10. 2014 v Hradci Králové. K udělení certifikátu Vám i Vaší škole srdečně blahopřejeme.
S pozdravem, Barbora Grečnerová
V říjnu na Národní konferenci nám Certifikát kvality byl předán a 31. října jsme byli informováni o tom, že vzhledem k tomu, že národní Certifikáty kvality byly tomuto projektu uděleny rovněž v Německu a Španělsku, projekt získal i evropský Certifikát kvality a může se přihlásit do evropské eTwinning soutěže.
PhDr. Miroslava Borovcová
Úspěšné završení práce na projektu „Teens2teens“Po více než roční práci na eTwinning projektu „teens2teens“ s polskými studenty z našeho partnerského města Ozorków jsme v říjnu 2014 náš projekt zhodnotili a s našimi přáteli se rozloučili. Náš projekt má celou řadu výstupů, z nichž namátkou můžeme uvést představení našich měst, krajů a zemí, společně psané příběhy na určené téma, sérii interaktivních cvičení vytvořených v aplikaci www.learningapps.org a procvičujících slovní zásobu k tematickým okruhům v našich učebnicích či společné procvičování gramatických struktur jako vazba BE GOING TO a předpřítomný čas v reálných komunikativních situacích. Vyvrcholením našeho projektu byla bezesporu naše dvě setkání, první v červnu v městě Ozorków a druhé pak v září ve Vysokém Mýtě. Studenti měli řadu příležitostí spolu komunikovat, ať již během „face to face“ setkání zmíněných výše, anebo během chatů, které probíhaly na facebooku. Tento projekt tak jednak přispěl k jejich zdokonalení v komunikaci v anglickém jazyce, ale také byl také např. „školou“ týmové práce. Polští studenti zažádali o národní Certifikát kvality již v říjnu 2014 a DOSTALI JEJ (gratulujeme!!!), my budeme žádat na konci školního roku, až bude vyhlášena výzva a zveřejněno datum, do kdy je možné žádost podat. Držte nám palce.
Více se o projektu dozvíte na webové stránce http://teens2teens.webnode.cz/, kde je publikován i deník projektu. Nahlédnout můžete i do zveřejněné části twinspace našeho projektu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97720.
Projekt o první světové válce aneb Dějepis trochu jinakV pátek 17. října 2014 se žáci kvarty neučili podle běžného rozvrhu, ale zúčastnili se projektového dnu zaměřeného na první světovou válku. Události první světové války jsou v ŠVP pro tento ročník a rovněž kvartáni pracují na mezinárodním eTwinning projektu s touto tematikou. Projektovému dnu předcházela již řada podobných aktivit, např. žáci navštívili místní muzeum, vyslechli si přednášku Mgr. Jiřího Junka a prohlédli si řadu exponátů ze začátku minulého století, anebo ve škole zhlédli film Na západní frontě klid a ve výtvarné výchově pak pracovali na ilustracích k tomuto filmu. Během samotného projektového dnu se při hodině angličtiny dozvěděli o Básni „Na flanderských polích“ a o tom, jak vznikla tradice nošení červených či bílých makových květů, hodina chemie byla zaměřena na chemické zbraně a jejich použití v první světové válce, při hudební výchově se hovořilo o charakteru a významu vojenských písní a žáci zpívali a pochodovali při písni Tipperary, při výtvarné výchově vyráběli ze saténu a silonu ozdobné makové květy a nakonec navštívili místní knihovnu, kde pro ně paní knihovnice měla přichystanou přednášku o knihách zobrazujících „velkou válku“. Žáci kvarty budou na tomto projektu pracovat ještě dále – plánujeme např. navštívit a vyfotografovat v okolních vesnicích pomníky padlých v první světové válce a pokusit se najít u prarodičů či praprarodičů nějaké staré pohlednice či deníky z onoho období. Dnes ještě žáci navštívili a prohlédli si výstavku věnovanou historii školy včetně té z období světových válek, kterou ve školní knihovně, nově upravené a otevřené studentům a dalším návštěvníkům, připravil Mgr. Z. Štorek.
PhDr. Miroslava Borovcová
Polští studenti na návštěvě ve Vysokém Mýtě
Hned na začátku nového školního roku se uskutečnilo druhé setkání českých a polských studentů, kteří pracují na eTwinning projektu „Teens2teens“. Toto setkání se uskutečnilo ve dnech 3. září až 7. září 2014, takže ve čtvrtek se naši přátelé z Ozorkówa mohli zúčastnit i našeho školního GymJamu. V pátek dopoledne jsme podnikli výpravu do Litomyšle a navštívili Muzeum B. Smetany a zámek a odpoledne nás přijal na radnici pan starosta. Po výstupu na obě kostelní věže s panem farářem a prohlídce zvonů čeští a polští studenti vytvořili mezinárodní týmy a vydali se s fotoaparáty a mobily na náměstí splnit sérii úkolů. Po večeři se všichni studenti opět sešli ve škole, aby si spolu zasoutěžili a zatančili. Sobota byla dnem Městských slavností a polští studenti se mj. s námi zúčastnili slavnostního otevření Muzea českého karosářství. Velkolepou tečkou za celým dnem byl večerní koncert Anety Langerové na náměstí a grandiózní ohňostroj. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat Městskému úřadu a Smékalově pekárně za podporu našeho eTwinning projektu. Více se o tomto setkání dočtete ZDE.
Gymnázium na "Stoleté výstavě" v ChocniV rámci výročí 100leté výstavy jsme ve čtvrtek 19. 6. a pátek 20. 6. navštívili nedalekou Choceň s cílem reprezentovat naše gymnázium. Zde jsme úspěšně představili práci na eTwinning projektech, školní kroužky a zahraniční výlety. Pokud jde o naše mezinárodní projekty, jednalo se především o dva eTwinning projekty, a to projet „weRhere2eat“, na kterém jsme spolupracovali a německou a španělskou školou, a projekt „teens2teens“, kde byli našimi partnery studenti z partnerského města Ozorków. Druhý ze zmíněných projektů probíhal nejen online ve virtuální třídě twinspace, ale studenti se setkali i osobně – toto setkání se uskutečnilo v červnu v Ozorkóvu. Snažili jsme se naše projekty a výlet do Polska prezentovat co nejatraktivněji - ani nejmenší návštěvníci se u nás nenudili, připravili jsme pro ně totiž program plný her a zábavy.
Návštěva OzorkówaVe dnech 1. – 4. června 2014 jsme navštívili partnerské Gymnázium Jana Pavla II. v polském Ozorkówu a studenty, se kterými pracujeme na eTwinning projektu „teens2teens“. Cestou jsme se zastavili ve Wroclavi a do Ozorkówa jsme dorazili až ve večerních hodinách. Pondělní dopoledne jsme se zapojili do školního sportovního dne a odpoledne jsme pak strávili s našimi partnery při teambuildingových aktivitách. V úterý byla na programu návštěva místní továrny na výrobu balených vod, poté následovala návštěva města Lodź, kde jsme navštívili botanickou zahradu, interaktivní expozici Experymentarium a městské muzeum, v jehož budově se za druhé světové války nalézalo nacistické vězení. Ve středu jsme si prohlédli město Ozorków a setkali se na radnici s panem starostou. Naše projektové setkání bylo velmi příjemné - potěšilo nás nejen skvělé jídlo ve škole, ale také ohromná vstřícnost a ochota místních lidí a v neposlední řadě také skvělý program celého zájezdu. Moc se těšíme, až budeme v září moci přivítat naše polské partnery ve Vysokém Mýtě.
Více se o tomto setkání dočtete ZDE.