• Geologická exkurze 1. A

• 19.06.2019 08:27
      • Geologická exkurze 1. A
      • V pátek 14. 6. 2019 se studenti 1. A pod vedením Mgr. Šalounové a Mgr. Zindulkové vydali v parných ranních hodinách na dlouhou cestu, jejímž prvním cílem byla návštěva Kateřinské jeskyně. Po prohlídce jeskyně, která se pyšní největším podzemním dómem v České republice, jejich cesta směřovala do zdejšího Domu přírody. Zde se studenti dozvěděli spoustu informací ohledně krasových útvarů nebo o netopýrech, kteří tyto prostory rádi obývají. Po krátké pauze na oběd a doplnění tekutin vyrazili rozpáleným mikrobusem do Velkých Opatovic, ve kterých navštívili kartografické muzeum. V něm mohli studenti vidět plastickou mapu Moravy a Slezska, která je dlouhá neuvěřitelných 18 metrů, ale také Klaudiánovu mapu Čech, Fabriciovu mapu Moravy nebo mapu Moravy, kterou vytvořil J. A. Komenský. Zjistili třeba, jak se v minulosti dělaly kopie map, jak se pořizovaly letecké snímky nebo jakým způsobem se měnilo měřítko na mapách. Poté se po krátkém zastavení za účelem načerpání sil vydali zpět do Vysokého Mýta.

Zbyněk Boštík, 1. A