• Závěrečné setkání v rámci projektu PIN

• 15.05.2019 17:24
      • Závěrečné setkání v rámci projektu PIN
      • Ve dnech 5. 5. - 11. 5. 2019 se skupinka studentů z druhého a třetího ročníku vydala na závěrečné setkání v rámci projektu „Plugging into Nature with new Technologies“ programu  Erasmus+ KA2, které se tentokrát konalo v italském městě Turíně.

V překrásné scenérii Dolomit obklopujících toto centrum oblasti Piemont a dějiště zimních olympijských her 2006, díky kterým město získalo novou moderní tvář, jsme navštívili nejenom několik muzeí a významných historických památek, ale jeli jsme také navštívit nedalekou přírodní rezervaci, kde se za stále probíhající těžby písku a štěrku vyskytuje velké množství rostlin a organismů, které jsme zdokumentovali a v rámci projektu nahráli na mezinárodní biologický portál iNaturalist.

Našimi hostiteli byli studenti místní chemicko-technologické střední školy, kteří pro nás připravili mnoho pokusů, jako třeba je přeměna měděných centů na zlaté, vytváření slizu atd. Hlavním bodem programu však byly prezentace, kde jednotlivé týmy studentů ze Španělska, Rumunska, Británie, Itálie a hlavně z našeho gymnázia postupně představili své práce k projektu, které jsme připravovali v průběhu roku.

I přes častou a typickou italskou nedochvilnost a improvizaci v programu musíme říci, že jsme si mobilitu velmi užili, získali jsme nové zkušenosti, zdokonalili jsme se v anglickém jazyce a hlavně jsme se blíže seznámili s přírodou kolem nás. Snad si jí teď budeme více vážit.

Libor Novotný, 2. A