• Úspěch našich žáků v celostátní komiksové soutěži vypsané Centrem vizuální historie MALACH

• 01.02.2019 09:32
        Oceněné komiksy zde, ostatní komiksy zde
      • V pondělí 28. 1. 2019 byly v budově Matfyzu na Malé Straně slavnostně vyhlášeny výsledky komiksové soutěže, kterou při příležitosti svých devátých narozenin uspořádalo Centrum vizuální historie Malach.

Žáci a studenti měli za úkol vytvořit komiks podle vyprávění pamětníka druhé světové války. Čerpali při tom z nahrávek autentických rozhovorů, které byly v 90. letech pořízeny Nadací šoa (USC Shoah Foundation). Audiovizuální záznamy dnes tvoří unikátní archivní sbírku, jež je veřejnosti kompletně přístupná v Centru Malach.

Moc nás potěšilo, že v kategorii mladších žáků byla nejvýše oceněna práce naší studentky Elen Shánělové s názvem Osvětim.

Porota také ocenila čestným uznáním komiks Adama Drahoše „A od té doby jím špenát“ a Sáry Liškové „Velvyslanectví“ za kreativní přístup k výtvarnému zpracování.

Po více než dvouměsíční trpělivé a kreativní práci všech studentů ze sekundy je toto ocenění příjemným završením.

Všem žákům děkuji za originální díla a oceněným gratuluji!

MgA. Marta Hošková

Většinu komiksů se chystáme vystavit na březnové výstavě v Městské knihovně ve Vysokém Mýtě. Srdečně Vás zveme.