• Naše partnerství se švýcarským gymnáziem pokračuje

• 16.05.2019 12:02
      • Naše partnerství se švýcarským gymnáziem pokračuje
      • Dne 30. dubna 2019 jsme se vydali na cestu do Prahy, abychom se setkali se studenty naší partnerské školy ze švýcarského Brigu. A tak jsme v úterý ráno, celí natěšení na nezvyklý zážitek, nasedli do vlaku a přemýšleli o tom, co všechno dnes prožijeme.

Tentokrát jsme se se Švýcary setkali na Staroměstském náměstí, a protože jsme byli hostitelé, nebojácně jsme se mezi ně vydali a začali jsme jim (samozřejmě německy) vyprávět o tom, co všechno lze v Praze vidět, a připojili jsme k tomu i pár naučených historických faktů. Odtud jsme se vydali na náplavku, kde švýcarští studenti nastoupili na loď, odkud si mohli prohlédnout Prahu z trošku netradičního pohledu. Mnoho z nás ale radši zůstalo na pevnině, odkud jsme jim alespoň zamávali.

Po této projížďce po Vltavě už přišla nejlepší část programu, a to oběd, při kterém jsme se stihli dozvědět spoustu nových a zajímavých informací o Švýcarsku. Poté jsme přešli Karlův most a vydali se zdolat nejvyšší pražský bod - Petřín. Švýcarům se toto místo velice líbilo, a tak jsme zde strávili opravdu krásné odpoledne.

A to už byl téměř konec našeho průvodcování po Praze a my doufajíce, že se ještě někdy setkáme, rozloučili jsme se s hřejivým pocitem v srdci a nově nabytými vědomostmi.

Tímto bychom také  chtěli poděkovat naší paní profesorce Špryncové, že nám umožnila vyzkoušet si naši němčinu v praxi. Celý výlet jsme si užili a doufáme, že se podobné setkání brzy zopakuje, tentokrát zase v Brigu.

Adéla Dvořáková, 1. A