• Návštěva Pardubického divadla

• 04.12.2018 09:32
      • Návštěva Pardubického divadla
      • Dne 27. listopadu 2018 se konalo druhé divadelní představení tohoto školního roku ve Východočeském divadle v Pardubicích. Výletu jsme se účastnili my, studenti, kteří si koupili předplatné na představení v pardubickém divadle. Díky tomu jsme mohli vidět romantickou komedii Zamilovaný Shakespeare. Předlohou pro toto vystoupení byl stejnojmenný film natočený podle scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Režie pro divadlo v Pardubicích se ujal Petr Novotný. Již díky názvu jsme se na tuto komedii velmi těšili. Příběh vypráví o mladém dramatikovi Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku. Vše se ale změní ve chvíli, kdy potká svou lásku lady Violu. Díky tomuto setkání vzniká nesmrtelná hra Romeo a Julie. Představení mělo spoustu humorných momentů a nechyběly zde ani verše od samotného Shakespeara. Objevila se zde i pasáž, při které jsme si mohli my, citliví jedinci, pobrečet. Podle mého názoru byla tato hra jedna z nejlepších, kterou za tento školní rok uvidíme.

Jindra Chládková, 1. A