• Exkurze žáků předmětu právní výchova do parlamentu

• 12.05.2019 11:11
      • Exkurze žáků předmětu právní výchova do parlamentu
      • Dne 23. 4. 2019 se žáci třetího ročníku, studující právní blok, vydali společně s panem profesorem Jaroslavem Ježkem do Prahy, kde měli možnost zúčastnit se přednášky na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a následně naslouchat zasedání Poslanecké sněmovny. Celý program začal v Chocni, kde jsme se sešli a společně se vydali na cestu. Z nedostatku volných míst ve vlaku jsme byli lehce nervózní, ale díky tomu jsme se ze svých chyb poučili a na cestu zpět si zarezervovali místenky. Naše první zastávka byla na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde jsme měli možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací o římském právu a zároveň se tak vžít do role studentů. Spousta z nás si tak mohla vytvořit iluzi o tom, zda by se nám studium na takové škole líbilo, či nikoli. Ačkoliv přednáška trvala 90 minut, nikdo neměl problém udržet pozornost a všichni jsme si rozšířili své obzory.  Po přednášce jsme se společně vydali do infocentra, kde jsme se před vstupem do Poslanecké sněmovny podívali na krátký dokument přibližující historické události v České republice. Myslím, že zúčastnit se zasedání byl pro všechny obrovský zážitek a velká motivace snažit se více porozumět politickým problémům a přemýšlet nad nimi. Díky této exkurzi jsme získali mnoho nových poznatků. Všichni jsme byli nadmíru spokojeni a doporučili bychom ji každému.