• Zájezd do Anglie očima studentky

• 01.10.2018 18:10
      • Zájezd do Anglie očima studentky
      • Zájezd do Anglie 2018

Náš výlet, trvající netradičních devět dní, započal ve čtvrtek 12.9. 2018 večer. Starosti s předcházejícím plánováním a balením se jako kouzlem rozptýlily, jakmile jsme vkročili do autobusu a usadili se na svá místa. Ve vozidle už čekali dva milí řidiči, bez jejichž schopností bychom, jak se později ukázalo, nedokázali naplnit ani polovinu našich plánů. Také jsme poznali průvodce Kubu a jeho úžasné výklady v angličtině.

Po dlouhé jízdě nás čekal první bod programu, slunečný Amsterdam. Bezprostředně po městě následoval další zážitek v podobě noční plavby na trajektu do Anglie. Ráno na lodi bylo chladné, větrné, ale jakmile se na obzoru objevilo pobřeží, všem se zvedla nálada. A to oprávněně, protože v těsném závěsu za procházkou přístavním městem Newcastle upon Tyne jsme měli možnost spatřit Hadriánův val, skvost římského stavitelství. Další dny pokračovaly ve stejném tempu, naplněny pestrými zážitky, a ani o nečekaná dobrodružství nebyla nouze. Měli jsme možnost projít se po malebných útesech nad anglickým pobřežím, obdivovat pradávný kamenný kruh Castlerigg, nakupovat ve starobylém Keswicku, Chesteru a Oxfordu, vyšplhat se na jednu z nejkrásnějších hor v Lake District a poznat Waleská městečka Conwy a Llandudno. Ti, co neholdují dlouhým procházkám, si zase jistě užili nakupování a jeskynní trampolíny Bounce Below. Na hostel, a později do hostitelských rodin, jsme se každý večer vraceli vyčerpaní, ale spokojení.  Myslím, že každému z nás bylo líto, když nadešel den odjezdu.

I přesto, že nám nepředvídatelné počasí a jiné komplikace občas zkřížilo plány, se zájezd opravdu vydařil. Nepochybuji, že alternativní, improvizované výlety byly stejně krásné, možná i hezčí, než ty očekávané. Za skvělý průběh akce a příjemnou atmosféru vděčíme jak řidičům, tak průvodci a hlavně pedagogickému doprovodu.

Takže, děkujeme za dobrodružství v Anglii, a budeme se těšit na příště!

Barbora Novotná, 1. A