• EUROSCOLA, pobyt ve Štrasburku

• 25.01.2019 08:47
      • EUROSCOLA, pobyt ve Štrasburku
      • Díky práci francouzštinářů ve francouzském klubu a jejich videu, které natočili pro EU a byli vybráni, se 24 studentů francouzštiny zúčastní zájezdu do Štrasburku. V rámci této cesty studenti navštíví nejznámější místa Alsaska – Colmar a středověkou nejhezčí vesničku na vinné stezce – Riquewihr.

7. března 2019 je čeká setkání v Evropském parlamentu, kde 500 studentu z 28 evropských zemí bude diskutovat a soutěžit na různá témata EU – („životní prostředí, bezpečnost a lidská práva, evropské volby 2019, budoucnost Evropy, zaměstnanost mladých, atd.“)

Cílem setkání je podpořit dialog mezi mladými lidmi. Pro studenty je tento projekt jedinečnou možností, kdy mohou vyjádřit nejen svůj vlastní názor, ale také vyzkoušet si své jazykové dovednosti. Hry, dotazníky a výzkumy jsou organizovány tak, aby byla vyžadována společná práce studentů jiných národností. V hlavním sále vystoupí také jeden nebo dva zástupci, který Českou republiku a svou školu představí.
        Poděkování patří studentům 3. B a 1. A, kteří video natočili, zejména kameramanovi Robertu Vovkovi.

Doprava, ubytování a z části jídlo jsou hrazeny fondem EU.

Mgr. Dana Mořkovská