• Etwinning projekt - Multicultural fair

• 28.05.2019 07:56
      • Etwinning projekt - Multicultural fair

• Dne 9. 5. 2019 jsme společně se třídou 1. A oslavili DEN EVROPY. Ne náhodně jsme vybrali právě tento den pro prezentaci e-twinning projektu, na kterém jsme pracovali společně s portugalskou školou po celý školní rok. V září  jsme se navzájem představili pomocí videí a každá skupina zpracovala Kahoot quiz o své zemi. Následovalo seznámení přes chat s konkrétními studenty. Cílem projektu bylo uspořádání „workshopu“, na kterém jsme reprezentovali vybrané země EU. Naši studenti předvedli své prezentace právě 9. května a ukázali, že umí prezentovat v angličtině velmi zajímavým a kreativním způsobem. Celou akci jsme zahájili krátkým videem o EU a poté následovaly jednotlivé výstupy studentů. Jejich práce byla velmi rozmanitá. Například nás převlečení studenti reprezentující řecké bohy provedli po řeckých ostrovech, zkusili jsme si kvíz o slavných francouzských hercích, poslechli jsme si úryvek z povídky H. Ch. Andersena při svíčkách, slyšeli jsme praktickou ukázku Beethovenovy 5. symfonie, zhlédli jsme několik velmi povedených prezentací o památkách a zajímavostech a to vše při degustaci výborných lahůdek z jednotlivých zemí. Ve stejný den proběhla podobná aktivita i ve škole v Portugalsku v Las Caldas de Taipas.

Věříme, že se naši studenti touto cestou nejen zdokonalili v angličtině, navázali kontakty se studenty v Portugalsku,  ale také se hodně dozvěděli o kultuře, zvycích, dějinách, geografii, literatuře, gastronomii  a dalších zajímavostech o několika zemích EU.

Tímto bych chtěla všechny zúčastněné studenty pochválit za kvalitní práci, kde došlo k výraznému  propojení mezipředmětových vztahů do praktické realizace úkolu a to vše v angličtině.

Mgr. Jolana Kouřímová