• Zájezd studentů němčiny do Švýcarska

• 03.10.2018 13:25
      • Zájezd studentů němčiny do Švýcarska
      • Byla neděla večer. Kdekdo by se v tu dobu už připravoval ke spánku, to ovšem neplatilo pro nás, vybrané studenty se znalostí německého jazyka, kteří se rozhodli na pár dní opustit české prostředí a nahradit ho vznešenými horami, travnatými kopci a průzračně čistými jezery Švýcarska.

V pondělí ráno jsme po dlouhé cestě dorazili do Davosu, významného turistického střediska v kantonu Graubünden, odkud jsme vyrazili lanovkou na vysoký Jakobshorn, kde nás přivítalo vysokohorské sluníčko a od té doby nás už neopustilo.

Nebe bylo bez mráčku, když jsme stanuli na okouzlujícím Bernina Passu, nejvyššího železničního sedla. K radosti všech přispěla i návštěva čokoládovny Alprosa a také muzea Swiss Miniatur, kde i ti nejstarší z nás měli možnost projet se v opravdu miniaturním vláčku. Dokonce dvakrát!

Po takovém zážitku nám náladu jednoduše nemohly zkazit ani klikaté a příliš úzké silnice, kterými náš autobus projel s velkými obtížemi. Na konci cesty nás ale čekala malá sýrárna, kde jsme mohli ochutnat zdejší výborný sýr a napít se lahodného mléka. Po nenáročné túře jsme se vrátili domů opálení až za ušima.

Po celodenním nabitém programu jsme se vraceli na báječnou chatu, kde jsme si každý večer společně vařili, hráli stolní tenis či deskové hry anebo si prostě jen povídali.

A teď, když už jsem zase doma, často vzpomínám na tuto školní akci, která byla pro mě a mé spolužáky, jakožto čtvrťáky, bohužel poslední. Děkujeme!

Za 4. A Simona Dunajová