• Soutěž O bílého havrana Edgara Alana Poea

• 10.04.2019 13:52
      • Soutěž O bílého havrana Edgara Alana Poea
      • Již tradiční soutěž v anglické recitaci a zpěvu „O bílého havrana Edgara Allana Poea“ se konala ve čtvrtek 4. dubna 2019 v prostorách Divadla 29 a v Evropském spolkovém domě na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Žáci se zapojili hned ve všech kategoriích: recitace, drama, sólový zpěv do 15 a nad 15 let a zpěv skupin do 15 a nad 15 let.

Naše škola se již soutěže účastnila i v minulých letech, ale pro hudebníky a herce to byla premiéra a o to víc nás potěšilo hodnocení odborné poroty.

Ocenění nejvyšší si svým dramatickým výstupem (Paul Zerdin and his baby show) zasloužil Kryštof Kubový z primy, a dále hudební čísla: duet ve složení Anna Neklová a Dominik Hošek (prima, píseň Falling slowly) a další duet v podání Markéty Lichtenberkové a Martina Málka (píseň Shallow).

Druhé místo si vyzpívala skupinka žáků GVM za Bohemian Rhapsody.

Velmi nás těší zájem žáků a věříme, že společně strávený den v Pardubicích byl nejen náročný, ale také inspirativní a že se můžeme v příštím roce těšit na další krásné výkony.

Děkuji všem zúčastněným a gratuluji (za nás by si ocenění zasloužili úplně všichni)!

Mgr. Michaela Shánělová, Mgr. Jolana Kouřímová