• Návštěva divadla - prosinec 2018

• 07.01.2019 19:47
      • Návštěva divadla - prosinec 2018
      • Dne 19. prosince 2018 se ti z nás, kteří si koupili předplatné na představení pořádaná ve Východočeském divadle v Pardubicích, vydali již na třetí divadelní představení tohoto školního roku. Tentokrát jsme vyrazili na absurdní drama se jménem George Kaplan pocházející z pera francouzského dramatika a režiséra Frédérica Sonntaga (*1978), který přejal koncept Hitchcockova neexistujícího tajného agenta. Tato hra byla ve VČD režírována Lindou Duškovou. Všechny scény byly provázány pouze postavou George Kaplana.  A co (nebo kdo) je tedy George Kaplan?
        „George Kaplan je kolektivní mýtus, mýtus bez původu, bez autora, mýtus, který živí sám sebe, mýtus, na němž se podílejí a mohou podílet všichni, mýtus, který nemůže být pod kontrolou, příběh, který oni nedokážou uhlídat.“
        Všichni jsme si toto zpestření monotónního školního týdne užili a těšíme se na další představení.                                   Adéla Dvořáková, 1. A