• Návštěva studentů ze španělské Lorcy

• 25.09.2018 07:27
      • Návštěva studentů ze španělské Lorcy
      • Dne 24. září 2018 jsme na našem gymnáziu uvítali návštěvu 33 studentů ze španělské Lorcy. Studenti střední školy Ros Giner přijeli do Vysokého Mýta především kvůli společnému koncertu s vysokomýtským dětským pěveckým sborem Rubínek. V našem městě strávili několik dní a velice je zajímalo, jak to funguje na střední škole v ČR, proto zavítali i k nám.

Několik našich studentek španělštiny se zapojilo do konverzace ve španělském jazyce, ale většina komunikace na GVM probíhala anglicky. Studenti diskutovali mimo jiné o systému školství u nás i ve Španělsku a někteří se pustili i do debaty o politickém dění. Krásnou tečkou byla kulturní vsuvka v podobě tradičního tance Flamenco a část vystoupení z muzikálu, které studenti nacvičují ve své škole v Lorce. Návštěva se vyvedla a všichni zúčastnění si užily přátelské atmosféry a nezapomenutelných momentů, kde se mísily naše kultury.
        Mgr. Jolana Kouřímová