• Školní kolo Biologické olympiády

• 13.02.2023 12:15
      • Ve středu 8. února 2023 proběhlo v odborné učebně biologie školní kolo Biologické olympiády.
      • Tohoto klání se zúčastnilo celkem 16 nadšených biologů z naší školy. Ve čtyřech vyučovacích hodinách se uskutečnilo poznávání rostlin a živočichů, test, který se váže na předem nastudované téma, a laboratorní úkoly. Tématem letošní olympiády pro nižší gymnázium je „Bezlesí“, pro vyšší gymnázium „Život není fér“.
        V kategorii D (prima a sekunda) se nejlépe umístili v daném pořadí tito žáci: Jan Horák, Anna Salášková, Ema Hojná a Barbora Bejblíková, všichni ze třídy sekunda. Věříme, že budou naši školu dobře reprezentovat koncem března při okresním kole olympiády na gymnáziu v Lanškrouně.
        V kategorii B (1. a 2. ročník SŠ) zvítězil Matěj Bejblík nad Nikol Jendekovou, oba jsou ze třídy 1. A. V kategorii A (3. a 4. ročník SŠ) nejlépe dopadla Adéla Vincencová ze 4. B. Druhé místo obsadila Aneta Dvořáková z 3. A. Doufáme, že všichni jmenovaní z vyššího gymnázia se budou moci zúčastnit krajského kola na gymnáziu v Chrudimi.
        Všem moc děkujeme za účast a gratulujeme!
        Mgr. Renata Bartošová