• Překladatelská soutěž Juvenes Translatores

• 22.12.2022 11:44
      • Sedm studentů našeho gymnázia se zúčastnilo soutěže Juvenes Translatores, která je určena pro mladé překladatele z 1. – 4. ročníků středních škol.
      • Dne 7. 12. 2022 proběhlo školní kolo, ve kterém měli naši studenti během dvou hodin za úkol co nejlépe přeložit text z anglického jazyka do českého.
        Nejlepšími překladateli a vítězi školního kola se stali: Kateřina Prachařová (3. A), Natálie Slavíková (3. B) a Jakub Pirkl (2. A).
        Vítězné překlady Kateřiny Prachařové a Natálie Slavíkové jsme zaslali pořadatelům soutěže, kteří vyberou 20 nejlepších překladů z celé České republiky, jejichž autoři budou odměněni cenami.
        Všem studentům děkujeme za zdařilé překlady. Katce a Natálce přejeme hodně štěstí a úspěšné umístění v celorepublikové konkurenci!
        Mgr. Kateřina Šilarová