• Německý jazyk

• 19.12.2022 12:21
      • V předvánočním čase zhlédli žáci 4. ročníku v hodinách německého jazyka film Bílé peklo (So weit die Fü3e tragen).
      • Snímek, který je inspirován skutečným příběhem a jehož děj je zasazen do období těsně po 2. světové válce, zachycuje strastiplný útěk zajatého německého vojáka, který byl odsouzen k dvaceti pěti letům nucených prací v sovětském pracovním táboře na Dálném východě.
        Ještě před rokem mohli žáci prožívat nebezpečné putování hlavního hrdiny za svobodou jako napínavý příběh z doby dávno minulé. Ale letos, vzhledem k válečnému konfliktu na Ukrajině, vnímáme všichni aktuálnost tohoto díla. I dnes jsou v Evropě rodiny, které stráví vánoční svátky bez svých otců, synů a manželů. Rodiny, které ztratily některé rodinné příslušníky nebo jejichž rodinní příslušníci jsou nezvěstní.
        Film vypráví o touze po svobodě, o strastiplné cestě k ní, o touze po obyčejném životě se svou rodinou. Snímek Bílé peklo končí šťastným setkáním v době vánoční. Přejeme všem, kteří strádají ve válečných konfliktech, aby se i oni dočkali svých šťastných shledání.
        Mgr. Miroslava Felcmanová