• Soutěž 5 jazyků na pódiu

• 06.12.2022 11:38
      • První prosincový den v roce 2022 se uskutečnila jazyková soutěž s názvem „5 jazyků na pódiu“ na gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích.
      • aši žáci z nižšího gymnázia nás reprezentovali v jazyce anglickém, francouzském a španělském v kategorii zpěv nebo mluvené slovo.
        Skvělý výkon předvedli 4 francouzštináři z tercie (Jiří Kučera, Tomáš Křížek, Vojta Málek, Radek Svoboda), neboť získali 1. místo v kategorii mluvené slovo. Po třech měsících studia francouzštiny autenticky ztvárnili dialog čtyř chlapců, jak se baví o prvních týdnech studia francouzštiny, kdy trénují výslovnost pomocí vtipných básniček.
        Zde si některé z nich můžete sami vyzkoušet.
        «Cent serpents très élégants dansent le cancan. Quand, maintenant ? Non, au printemps.»
        «Roméo embrasse Romy dans un restaurant romantique de Paris.»
        Butzbach, M., Saracibar, I., Pastor, D., Martin, C. Décibel 1. France: Didier, 2015.
        Moc děkuji žákům za účast a odhodlání naučit se něco navíc mimo školu.
        Mgr. Veronika Holická