• Maratón dopisů

• 29.11.2022 11:45
      • Když se spojí občanská výchova a český jazyk. Amnesty International pořádá každoročně akci s názvem Maratón dopisů na podporu těch, kteří jsou ve své zemi kráceni na svých právech.
      • Pro letošní rok bylo vybráno 6 případů, ke kterým je možno dopis napsat. Žáci primy se při skupinové práci měli za úkol s jednotlivými případy seznámit, aby je mohli představit ostatním spolužákům. Projektu se zhostili výborně, diskuze k jednotlivým případům i závěrečná diskuze byly velmi plodné a ukázaly, že taková práce má ve výuce a výchově své místo.
        Samotný maraton dopisů se na naší škole uskuteční u příležitosti Dne otevřených dveří v pátek 2. 12. 2022. Přijďte i Vy, chcete-li zkusit pomoci těm, kteří nemají stejná práva na svobodu projevu jako my.