• Výlet do Osvětimi

• 26.11.2022 19:39
      • Dne 21. 11. 2022 jsem společně s dalšími žáky vyššího gymnázia navštívila koncentrační tábor Auschwitz.
      • Cesta autobusem tam a zpátky trvala dohromady 7 hodin, ale stálo to za to. Kousek od hranic s Polskem jsme vyzvedli průvodce, který nám pustil dokument o Polsku a přiblížil nám polskou kulturu. Navštívili jsme celkem dva tábory (Auschwitz I a Auschwitz II-Birkenau). Prohlídka obou táborů trvala tři hodiny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a měli jsme možnost se podívat například na to, v jakých podmínkách lidé žili, do plynové komory a do vězení pro politické vězně. Já jsem si opravdu výlet užila a jsem ráda, že jsem měla tu možnost jet. A určitě bych výlet studentům v následujících letech doporučila.
        Adéla Štěpánková, 2. B