• Matematika a logika opět vítězí

• 10.11.2022 14:36
      • Matematická soutěž pod záštitou MATFYZ Univerzity Karlovy (zkráceně MASO) se uskutečnila ve středu 9. 11. 22 na sedmi místech po celé republice.
      • Celkem 253 týmů (přibližně 1000 žáků) se utkalo v celostátní soutěži nejen v početních dovednostech, ale také v logice, ekonomice a dalších dovednostech. Tým Morávci, ve složení Jindřich Morávek, Šimon Liška a Martin Šimek, i přestože oproti ostatním týmům jich bylo o jednoho méně, dokázal, že nadšení, zápal pro věc a skvělá spolupráce, vedou k úspěchu. V rámci skupiny na Malostranském náměstí se umístili na prvním místě a celorepublikově, po vyhodnocení úspěchu všech týmů ze všech měst, obsadili krásné druhé místo.
        Soutěž MASO je jedna z velmi zajímavých neobvyklých soutěží v matematice, kde úspěch nezaručuje počet vyřešených úloh, ale navíc je třeba umět koordinovat skupinu, umět logicky uvažovat a strategicky myslet, protože vyřešené úlohy poskytnou pouze "kredity" do celé hry.
        Studenti jsou z úspěchu velmi nadšeni a už se těší na jarní kolo této soutěže. Všem blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí a dalších úspěchů.
        Mgr. Miroslav Beránek