• Beseda s pracovníky ČVUT o jaderné energetice

• 21.04.2023 19:15
      • Dne 21. 4. 2023 zavítali na besedu o jaderné energetice kolegové z ČVUT Praha, Ing. Vojtěch Smolík a absolvent Gymnázia Vysoké Mýto Ing. Matyáš Junek.
      • Tato akce velmi vhodným způsobem doplnila výuku o energetice v rámci Cvičení z fyziky ve 3. ročníku. Kromě výkladu a charakteristiky energetiky si mohli studenti vyzkoušet prostřednicrvím virtuálních brýlí procházku jadernou elektrárnou.
        V době, kdy je energetika v popředí zájmu všech občanů, získali studenti nezkreslené informace o důležitosti jaderné energetiky a dále získali i pohled do budoucna.
        V příštích letech navážeme na dnešní akci a budeme pokračovat ve smysluplném vysvětlování energetické problematiky a také se snažit motivovat naše studenty ke studiu technických oborů.
        RNDr. Pavel Kouba, učitel fyziky na Gymnáziu Vysoké Mýto