• Úspěch našich studentů v krajském kole Dějepisné soutěže gymnázií

• 12.04.2023 08:44
      • Ve středu 5. 4. 2023 jsme se studenty Janou Drdlovou (1. B), Jáchymem Kmentem (1. A) a Jakubem Lustigem (2. B) zamířili vlakem do Pardubic na krajské kolo Dějepisné soutěže gymnázií.
      • Klání se zúčastnilo 12 trojic holdujících historii. Tato soutěž je mimořádně náročná
        na studium materiálů. Skládá se ze tří kol, z nichž právě to třetí v případě shody celkového počtu bodů rozhoduje. A to se stalo právě našemu družstvu – dosáhlo shodně jako trojice na druhém místě 107 bodů, ale v kole třetím získali naši studenti o jeden bod méně.
        Krásné třetí místo umožňuje našim studentům účast v celostátním kole této česko-slovenské soutěže. Zde už bude cca třetina otázek zadaná ve slovenštině.
        Děkujeme našim studentům za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Alena Šalounová