• Krajská kola Biologické olympiády – kategorie A a B

• 03.04.2023 09:15
      • V uplynulých dvou týdnech se konala krajská kola Biologické olympiády kategorie A a kategorie B na gymnáziu v Chrudimi.
      • V nejvyšší kategorii A se stala úspěšným řešitelem Adéla Vincencová ze 4. B, která se umístila na krásném 12. místě. V kategorii B se stal úspěšným řešitelem Matěj Bejblík z 1. A, který obsadil skvělé a nejlepší 1. místo. Biologická olympiáda je opravdu náročná. Úspěšných řešitelů v obou kategoriích bylo celkem 21 (12 v kategorii A, 9 v kategorii B) z 60 soutěžících. Matěj bez zaváhání porazil nemalou konkurenci studentů z řad 1. a 2. ročníků ostatních středních škol, především gymnázií, celého Pardubického kraje.
        Nesmíme opomenout, že se soutěže také zúčastnily Aneta Dvořáková ze 3. A a Nikol Jendeková z 1. A.
        Všem moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
        Mgr. Renata Bartošová