• Úspěch v krajském kole Soutěže ve francouzském jazyce

• 02.04.2023 19:31
      • Na vyšším gymnáziu studuje 2. cizí jazyk jen jedna skupina francouzštinářů.
      • Momentálně dokončují čtvrtý ročník a podle pravidel soutěže už neměli možnost reprezentovat naši školu. Avšak letos v září jsme otevřeli francouzštinu jako třetí cizí jazyk v rámci bloku. Tento seminář si vybrala i nadaná studentka Nela Kouřímová z 3. ročníku a  v konkurenci 11 účastníků v kategorii SŠ I krajského kola  přímo zazářila a získala 2. místo, přestože se francouzštinu učí jen 6 měsíců. Její nadšení a nadání bylo znatelné již po několika týdnech studia, proto díky certifikátu a streamingu v anglickém jazyce jí bylo v 2. pololetí umožněno navštěvovat hodiny francouzštiny místo dvou hodin angličtiny.
        Nela, je te félicite du grand succès, je te remercie beaucoup de la représentation magnifique de notre lycée et je te souhaite de ne pas perdre l’enthousiasme pour  étudier le français.
        Mgr. Veronika Holická