• Divadelní představení v angličtině pro sekundu a tercii

• 26.02.2023 20:03
      • Ve čtvrtek 23. 2. 2023 se žáci tříd sekunda a tercie vydali do Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí, aby shlédli představení Black Peter, ve kterém vystoupili herci z Divadelního centra Zlín.
      • Toto anglicko–české divadelní představení je koncipované jako inscenovaná učební pomůcka (90% mluveného slova v angličtině). Cílem představení v anglickém jazyce je atraktivní a hravou formou umožnit žákům zdokonalovat si a ověřovat si své vědomosti z cizího jazyka. Jazyková úroveň je nastavená svou jazykovou a komunikační náročností tak, aby žáci úspěšně zdolali výzvu, kterou divadelní hra v anglickém jazyce určitě je.
        Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Herci rozehrávají příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce a přátelé.  Tento až absurdně působící příběh je rozehrán s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.
        PhDr.
        Miroslava Borovcová