• Projektový den č. 2

• 19.06.2022 13:33
      • Téma: Mimoevropské kultury
        Realizace: 2. A úterý 31. května 2022; 2. B úterý 7. června 2022
      • Již podruhé se na našem Gymnáziu konal projektový den, který sdružoval primárně předměty estetické (hudební a výtvarnou výchovu), ale tím, že se celý PD konal v angličtině, tak i cizí jazyk. Studenti se měli za úkol domluvit, vytvořit pětičlenné týmy a vybrat si kulturu, která by je zajímala na hlubší studium s přesahy i do jiných předmětů, zejména do Zeměpisu, Dějepisu, Literatury, Filozofie, Gastronomie……
        Na projektovém dni se podíleli všichni studenti druhých ročníků, témat bylo celkem 12 a každý tým měl k dispozici 40 minut času, se kterými mohl naložit dle svého uvážení (prezentace, video, hraná scénka, soutěž, tanec, zpěv,…..). Každá skupina měla nakonec své, vlastní originální pojetí.
        Velice si vážíme přístupu a zodpovědnosti všech zúčastněných a přikládáme komentář jednoho ze studentů, který se nám takto vyjádřil do zpětné reflexe:
        „ S mým tématem jsem byl velice spokojen, to stejné můžu říct o svém parádním týmu. Naše spolupráce byla skvělá, vůbec jsme se nedostali do konfliktu a nad vším jsme se domluvili. Zároveň každý řekl svůj vlastní názor a vybrali se ty nejlepší. Všichni jsme měli podobnou roli a nikdo nebyl vůdce, jelikož v Pákistánu vládne demokracie J. Času na vypracování mohlo být lehce víc, ale stejně jsme to nějak zvládli (na naše scény je těžké se sejít v 5ti lidech). Prezentování nebylo příliš dlouhé, ale užil jsem si ho. Práce podobného typu mi přijde velice zajímavá a důležitá, určitě bych doporučil i našim nástupcům, ale začít pracovat dříve. Bylo to přínosné, zábavné a naučil (dozvěděl) jsem se spousta nových a zajímavých věcí. Celkově to bylo super, angličtina mi nedělá problém, takže úplně v pohodě.“
        Děkujeme našim skvělým studentům a těšíme se na další projekty.
        Mgr. Michaela Shánělová, MgA. Marta Hošková