• Maturant Ondřej Šimek úspěšným řešitelem národního kola Biologické olympiády

• 04.05.2022 21:27
      • Ve dnech 25. 4. – 29. 4. 2022 se v Hradci Králové na Biskupském gymnáziu a Přírodovědecké fakultě konalo národní kolo biologické olympiády.
      • Soutěž se skládala ze tří modulů: poznávačky (živočichů, rostlin a tzv. speciální), testu všeobecných biologických znalostí a praktických úloh (bioinformatické, biofyzikální, histologické a tradiční terénní). Kromě úloh následovala i řada doprovodných programů jako návštěva Veterinární školy s modely hospodářských zvířat v životní velikosti, výlet na Kuks nebo do ZOO ve Dvoře Králové. A jak zaznělo i během samotného vyvrcholení, vyhlášení výsledků, za ta léta olympiád už nejde účastníkům jen o vědomosti, kterých si odsud určitě odvezli mnoho, ale i o navázaná dlouholetá přátelství.
        Z naší školy se zúčastnil student ze 4. A, Ondřej Šimek, který se stal úspěšným řešitelem a skončil na 19. místě.
        Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.