• Výrazný úspěch Kateřiny Nejedlé v krajském kole Středoškolské odborné činnosti

• 02.05.2022 11:12
      • Studentka Kateřina Nejedlá (3. B) se ve čtvrtek 28. 4. v Chrudimi zúčastnila krajského kola Středoškolské odborné činnosti (SOČ) a získala 1. místo v kategorii historie.
      • Téma její práce – Osudy rodiny Roubíčkových na pozadí událostí šoa – porotu velmi zaujalo. Osudy konkrétních lidí ovlivněné životem v protektorátu oživují fakta, jež známe z učebnic a odborných knih. Káťa čerpala z velkého množství pramenů a literatury, ovšem zásadní informace představují odpovědi na otázky, jež zasílala panu Roubíčkovi do Argentiny, kam se po únorovém převratu rodina z Chocně vystěhovala. Věk pana Roubíčka, kterého během tvorby této práce navíc stíhaly různé nemoci, a vzdálenost státu, kde žije,  Kátě tvorbu tohoto textu neulehčovaly. Musela být trpělivá.

Porota ocenila to, že ověřovala informace, jež jí pan Roubíček poskytl, aby byla zaručena jejich pravdivost. Musela tedy bádat v mnoha archivech u nás i v zahraničí.

Svoji SOČ Káťa s přehledem obhájila, svou prací i nezměrným nadšením pro téma porotu velice oslovila. Její text byl dokonce srovnáván s diplomovou prací.

Je vhodné poděkovat všem, kteří Kátě s prací jakýmkoli způsobem pomohli.

Díky výhře ve své kategorii bude studentka reprezentovat naši školu i v celostátním kole, jež se bude konat v červnu v Kutné Hoře.

Blahopřejeme Kátě k vítězství v dané kategorii, děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a přejeme hodně sil i dostatek štěstí do celostátního kola!!

Mgr. Alena Šalounová