• Výrazný úspěch našich studentů v Dějepisné soutěži gymnázií

• 09.04.2022 12:33
      • Ve středu 6. 4. 2022 se trio našich studentů zúčastnilo klání 12 týmů z Pardubického kraje v krajském kole mezinárodní (česko-slovenské) Dějepisné soutěže gymnázií.
      • Vysoký počet týmů zřejmě přivábilo velmi atraktivní téma druhé světové války.

Naši studenti – Anežka SOUKUPOVÁ (3. B), Petr ČERNÝ (2. B) a Jakub LUSTIG (1. B) – měli určitý časový handicap ohledně začátku přípravy na soutěž, jelikož původní družstvo na účast v soutěži rezignovalo.

Ve výsledku ani toto, ani různé nemoci a karantény nepřekazily „spanilou jízdu“ naší skupiny za vítězstvím. Ano, družstvo našeho gymnázia slaví vítězství v krajském kole této soutěže!!

Velmi děkujeme za vaši práci a reprezentaci naší školy a přejeme úspěch v celostátním kole DSG, jež se bude konat na podzim v Chebu.

Tato soutěž je specifická, jelikož každé družstvo, jež se kvalifikuje do finále, obdrží opravdu úžasné knižní odměny, a to bez ohledu na konečné umístění. To je velmi velkorysé.

Mgr. Alena Šalounová