• Úspěch ve výtvarné soutěži

• 24.02.2022 12:35
      • Úspěch v 10. ročníku komiksově-výtvarné soutěži Centra vizuální historie Malach při Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.
      • Žáci měli za úkol vytvořit komiks podle vyprávění pamětníka druhé světové války. Čerpali při tom z nahrávek autentických rozhovorů, které byly v 90. letech pořízeny Nadací šoa (USC Shoah Foundation). Audiovizuální záznamy dnes tvoří unikátní archivní sbírku, jež je veřejnosti kompletně přístupná v Centru Malach.

Moc nás potěšilo, že v kategorii mladších žáků byla nejvýše oceněna práce naší studentky Jolany Chládkové a neméně pěkným oceněním poroty je i třetí místo pro komiksy Barbory Ellen Kučerové a Ester Matouškové.

Po více než dvouměsíční trpělivé a kreativní práci všech studentů ze sekundy je toto ocenění příjemným završením.

Všem žákům děkuji za originální díla a oceněným gratuluji!
        MgA.
        Marta Hošková