• Úspěch studentů v soutěži Best in English

• 12.02.2022 09:19
      • Dne 10. února 2022 proběhlo na našem gymnáziu vyhlášení výsledků soutěže Best in English, která se uskutečnila na konci listopadu loňského roku.
      • Best in English je mezinárodní soutěž, ve které je hlavní výhrou dvoutýdenní pobyt v Kanadě. V této soutěži studenti prokazují své znalosti anglického jazyka tím, že v časovém limitu 60 minut vyplňují tři části online testu – poslech, čtení a gramatiku – na úrovni B2-C1.

Výsledky nejlepších osmi studentů se započítávají do průměrného výsledku škol, které potom soupeří i mezi sebou. Letos se díky našim studentům umístila naše škola na krásném 4. místě v Pardubickém kraji (ze 17 škol), 47. místě v České republice (z 232 škol) a 140. místě na světě (z 595 škol).

Nejlepších deset studentů našeho gymnázia od nás dostalo ocenění. Na prvních třech místech se umístili: Petr Pirochta ze 3. A se 111 body, Adam Drahoš z 1. A se 109 body a Oliver Srnský ze 2. A se 108,5 body.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Kateřina Šilarová