• Proč studovat francouzštinu

• 13.01.2020 18:02
      • 28. listopad byl ve Francii vyhlášen mezinárodním svátkemDnem učitelů francouzského jazyka.
      • Při této příležitosti byli do Prahy pozváni všichni učitelé tohoto malebného jazyka. Zároveň byla organizována soutěž, jak obohatit a co vnést nového do hodin francouzštiny. I naše gymnázium se této soutěže účastnilo s tématem: „Apprendre le vocabulaire en relaxant/ superlearning ». Metoda vychází z vědeckého poznání, že člověk se učí daleko lépe za poslechu klasické hudby, kdy se tělo uvolní a mozek se koncentruje cíleně na probíraná slova a fráze. Studenti tak dosahují daleko lepších výsledků a zvládají velmi dobře francouzskou výslovnost. Vůbec není důvod obávat se studovat tento jazyk, o kterém se traduje, že je jeden z nejhezčích ale i nejtěžších, protože díky i této metodě jej zvládnou všichni studenti.

Na naší škole má francouzština velmi dlouhou tradici, každoročně pořádáme francouzská odpoledne, pracuje zde klub francouzštiny, který se 2x účastnil soutěže s videem o EU a studenti vycestovali do Bruselu a Štrasburku. Každým rokem se podaří mnohým studentům složit mezinárodní zkoušku DELF, která získává plus body pro vstup na univerzity.Kombinace angličtina – francouzština umožňuje studentům využívat možnosti a studovat ve francouzsky mluvících zemích a maturanti si francouzský jazyk vybírají jako svůj obor pro další život a mnozí jej studují na univerzitách.

Mgr. Dana Mořkovská