• Matematická olympiáda 23-24

• 23.04.2024 11:40
      • Matematická olympiáda je nejstarší předmětovou soutěží v České republice.
      • Soutěže se každoročně zúčastňují žáci a studenti 2. stupně základních škol, nižších stupňů gymnázií a středních škol.
        I naši žáci se zapojili do řešení nelehkých úloh a utkali se s žáky dalších škol.
        Žáci primy, sekundy a tercie se probojovali do okresního kola. Nejlépe se umístil Ondřej Hebek (2. místo) a Tomáš Holub (4. místo). Další se stali úspěšnými řešiteli: K. Kroulíková a T. Křížková (prima), J. Háněl a J. Janko (sekunda) a V. Dostál (tercie).
        Žáci kvarty se přes okresní kolo dostali do krajského kola. Sice neskončili na medailových pozicích, ale většina zůstala v první desítce: Martin Šimek na 6. místě a Tomáš Křížek na 10. místě, J. Kučera pak na 17. místě.
        Všem řešitelům děkujeme za úspěšnou reprezentaci.
        Mgr. Pavlína Krejsová