• 1. místo Matěje Bejblíka v kategorii B krajského kola biologické olympiády

• 07.04.2024 21:24
      • V uplynulých dvou týdnech se konala krajská kola Biologické olympiády kategorie A a kategorie B na gymnáziu v Chrudimi.
      • V nejvyšší kategorii A nás reprezentovali studenti 4. ročníku Jáchym Slovák a Aneta Dvořáková. Jáchym se umístil na 14. místě, Aneta na 20. místě. Zadání olympiády nebylo vůbec jednoduché a konkurence nebyla malá. Úspěšných řešitelů bylo celkem 11, tj. asi jedna třetina všech soutěžících.
        kategorii B se stal úspěšným řešitelem Matěj Bejblík ze 2. A, který obsadil jako v loňském roce skvělé a nejlepší 1. místo. Soutěžní úkoly v této kategorii byly pro studenty ještě o něco náročnější, protože z celého kraje vzešli pouze 4 úspěšní řešitelé, z celkového počtu 31 soutěžících.
        Všem moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
        Mgr. Renata Bartošová