• Kateřina Prachařová na 2. místě v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

• 03.04.2024 20:37
      • Překladatelská soutěž Juvenes Translatores je určena studentům středních škol ze zemí Evropské Unie.
      • Cílem je podpořit výuku cizích jazyků, kdy si studenti na chvíli mohou vyzkoušet, jaké je to být překladatelem. Úkolem soutěžících je v časovém limitu dvou hodin přeložit vybraný text z jednoho úředního jazyka EU do druhého.
        Naše škola se zúčastnila českého kola soutěže společně s dalšími 58 školami z ČR. Každá škola měla možnost poslat nejlepší 2 překlady, které potom hodnotila odborná porota z Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
        Překlad naší studentky čtvrtého ročníku Kateřiny Prachařové, která překládala text  z anglického jazyka do českého, se umístil v této nemalé konkurenci na skvělém 2. místě.
        Katce moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen na poli překladatelském.
        Mgr. Kateřina Šilarová