• Návštěva ND žáky 1. A, B

• 19.01.2024 10:48
      • Ve středu 17. 1. 2024 se studenti prvních ročníků vyššího gymnázia zúčastnili činoherního představení pod názvem Maryša.
      • Národní divadlo studentům nabídlo již jedenáctou inscenaci s původním textem od bratří Mrštíků. Inscenace, ve které nechyběla trocha humoru, byla velmi moderně a atraktivně pojatá.
        Maryša je vrcholné dílo českého vesnického realismu, na které se pokusil režisér Jan Mikulášek nahlédnout z trochu jiného úhlu.
        I navzdory modernímu pojetí je v představení stále zachovalé nářečí, se kterým se krásně doplňují zvuky temné hudby.

Podařilo se zachovat i napětí malých rodinných tragédií, strašidla domácího násilí i vyhořelého manželství. S ikonickou větou „Od kého je káva? Od žida.” taky můžete počítat.
        Po ukončení představení byla studentům umožněna beseda s tvůrci představení.
        Následně studenti 1. B absolvovali prohlídku Národního divadla, která studenty provedla od základního kamene až po trigy, které jsou dominantou Národního divadla. Celá prohlídka, při které nechyběla ani trocha historie, trvala 50 minut.
        Tento den byl krásný a plný zážitků, které si studenti budou pamatovat.
        Sabina Dvořáková, 1. B