• Informace o přijímacím řízení na GVM pro školní rok 2024 – 2025
        (ke stažení ve formátu pdf zde)

1. kolo přijímacího řízení pro osmileté gymnázium a pro čtyřleté gymnázium

Uchazeč o vzdělávání v oboru osmiletého i čtyřletého gymnázia může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku
        až na tři střední školy nebo tři maturitní obory.
        Termíny pro podání přihlášky: 1. – 20. února 2024

Způsoby podání přihlášek:
        Zákonný zástupce má na výběr ze tří možností podání přihlášky:

1. elektronicky s ověřenou elektronickou identitou prostřednictvím systému DIPSY (Informační systém o přijímacím řízení – digitální přihlašovací systém)

2. po vytištění formuláře z online systému DIPSY

3. listinným formulářem (klasický tiskopis), možno stáhnout zde

Podrobné informace najdete zde a zde

Výběr škol – prioritizace
        Na přihlášce závazně zvolíte pořadí škol podle vaší priority.

Nevyžadujeme potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu.

Všichni žáci konají v rámci přijímacího řízení zkoušku formou didaktických testů:
        Osmileté gymnázium: testy z českého jazyka a literatury a matematiky
        Čtyřleté gymnázium: testy z českého jazyka a literatury a matematiky

Termíny jednotných přijímacích zkoušek:
        čtyřleté gymnázium: 1. termín v pátek 12. 4. 2024; 2. termín v pondělí 15. 4. 2024
        osmileté gymnázium: 1. termín v úterý 16. 4. 2024; 2. termín ve středu 17. 4. 2024
        Náhradní termín přijímacích zkoušek pro oba obory: 1. termín v pondělí 29. 4. 2024; 2. termín v úterý 30. 4. 2024

Testy jednotné zkoušky jsou zpracovány v příslušném rozsahu učiva Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Požadavky jsou specifikovány na www.cermat.cz v odkaze Jednotná přijímací zkouška 2024 – Specifikace požadavků.

Český jazyk a literatura
        Písemné testy jednotné zkoušky obsahují uzavřené testové úlohy s nabídkou odpovědi, otevřené testové úlohy bez nabídky odpovědi, případně široce otevřené úlohy s hodnocením postupu řešení.
        Celkový maximální počet bodů: 50
        Časový limit konání testu: 60 min
        Povolené pomůcky: pouze psací potřeby (modře nebo černě píšící propisovací tužka) pro oba obory vzdělání (nejsou povolena Pravidla českého pravopisu)

Matematika
        V testu jsou zastoupeny úlohy uzavřené i otevřené. V některých otevřených úlohách (nevyjímaje úlohy
        z konstrukční geometrie) je požadován a hodnocen i postup řešení. Uzavřené úlohy tvoří úlohy s výběrem odpovědí, případně přiřazovací úlohy.
        Celkový maximální počet bodů: 50
        Časový limit konání testu: 70 min
        Povolené pomůcky: pouze psací (modře nebo černě píšící propisovací tužka) a rýsovací potřeby pro oba obory vzdělání (není povolena kalkulačka ani tabulky)

Počet otevíraných tříd
        1 třída osmiletého gymnázia (30 žáků)
        1 třída čtyřletého gymnázia (30 žáků)

Na přijímací zkoušky budou pozváni všichni uchazeči písemně.

S výsledky 1. kola přijímacího řízení budou uchazeči seznámeni prostřednictvím registračních čísel na informační tabuli ve vestibulu gymnázia, na webu školy www.gvmyto.cz a v systému DIPSY 15. 5. 2024.
        Uvedeným zveřejněním je rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí uchazeče považováno za oznámené. Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí uchazeče se nevyhotovují v písemné formě a nezasílají se.

2. kolo přijímacího řízení

• termíny 2. kola a způsob hodnocení uchazečů může vyhlásit ředitelka gymnázia analogicky jako pro 1. kolo do 18. 5. 2024
        • jednotná přijímací zkouška se nekoná, ale její výsledek se v 2. kole zohledňuje. Do 2. kola se tedy může hlásit pouze uchazeč, který v 1. kole přijímacího řízení neuspěl nebo se vzdal práva na přijetí.

Kritéria přijímacího řízení na Gymnázium Vysoké Mýto zahrnují výsledky testů, prospěch ze ZŠ a aktivity ze ZŠ. Budou zveřejněna na webu www.gvmyto.cz v odkaze Přijímací řízení – Kritéria PŘ na GVM pro školní rok 2024 – 2025 nejpozději 31 1. 2024.

Vysoké Mýto 17. 1. 2024

Mgr. Blanka Kysilková v. r.