• Dějepisná exkurze primy do Prahy

• 14.06.2024 17:54
      • Společně se žáky primy jsme se ve čtvrtek 13. června vydali na cestu do Prahy.
      • Cílem byla procházka historickým centrem se zastaveními u osmi významných budov a památek, o kterých si žáci v rámci domácí přípravy připravili krátké povídání pro své spolužáky. Cesta vlakem nám uběhla rychle a po příjezdu do Prahy jsme se z hlavního nádraží vydali k prvnímu zastavení, kterým byl pomník T. W. Wilsona. Pokračovali jsme od Lidového domu až k Prašné bráně a Obecnímu domu. Následně naše cesta vedla přes Václavské náměstí k Národnímu divadlu. Typické pražské uličky nás dovedly až k Betlémské kapli a na Staroměstské náměstí. Poslední památkou bylo Stavovské divadlo. Obchodní centrum Palladium nám poskytlo prostor pro občerstvení a posilnění před druhou částí našeho výletu. Odpolední laser game nás opět dala do pohybu a přinesla nám spoustu skvělé zábavy.
        Mgr. Alice Kutnarová