• Projektový den HV, VV 2. ročníku

• 07.06.2024 09:24
      • V úterý proběhl už čtvrtý ročník Project Day, který propojuje hudební a výtvarnou výchovu s prezentováním v anglickém jazyce.
      • Studenti 2. B a části 2. A pracovali ve skupinkách na tématech z hudební a výtvarné historie, které propojovali dohromady a následně prezentovali téma před plným sálem posluchačů.
        Zde pár studentských postřehů z následné reflexe:
        „ Výkon při naší prezentaci byl dobrý, super bylo, že jsme měli mikrofony a nemuselo se křičet a taky to působilo více profesionálně. Trochu nervozity bylo, ale před tolika lidmi to tak prostě je. Ještě lepší by bylo, kdyby bylo publikum více zapojené, ale chápu, že se třeba stydí. Takže jinak to bylo super! Určitě doporučuji, je to ozvláštnění ve školním roce. Sice do toho jde dost práce, ale je to fajn zkušenost.“
        „ S naším výkonem jsem byl spokojen (vždycky to může být lepší), naši prezentaci jsem si užíval, až jsem přišel na řadu, tak jsem stres cítil, ale zvládli jsme to jako tým. Práce tohoto typu mi přijde zajímavá, protože se ukáže spolupráce týmu a je to změna oproti normálním hodinám. Kolegům z nižších ročníků bych to doporučil, ať si to zkusí, je to zajímavá zkušenost. Přínos ve spojení s angličtinou vnímám inspirativně, ale udělal bych to radši v češtině, vzhledem k mé úrovni angličtiny.“
        „ Přínosné to pro mě bylo. Popravdě nemám moc ráda mluvit anglicky před spoustou lidí, ale zvládla jsem to a nic strašného to nebylo, takže bych do budoucna do toho znovu šla.“
        Mgr.
        Michaela Shánělová a MgA. Marta Hošková